Vodní plocha pro každou zahradu
Snášet velká vedra, která v posledních letech během letních prázdnin v našich zeměpisných šířkách panují, není pro našince žádná radost. Přeci jen máme v sobě geneticky zakódované mírné klima a tropické počasí pro nás není tím pravým ořechový, zvláště i proto, že nemáme moře, odkud by se zemí hnal chladivý vítr. Nicméně i u nás se můžeme poměrně snadno zchladit, stačí si jen každý den zajít na plovárnu. Kdo nemá rád hodně lidí, případně má takovéto zařízení daleko od domova, může si pořídit vlastní vodní plochu.
Ta má u nás nejčastěji podobu nadzemního bazénu. Ne že by se snad jednalo o něco špatné, pro okamžité zchlazení jde o velmi dobrou záležitost, nicméně vzhledem k nedostatečné velikosti se v něčem takovém nedá moc plavat. Proto zájemci o plavání dávají raději přednost přeci jen o něco větším tradičním bazénům do země.
Nadzemní verze mají velkou výhodu ve své ceně, jež je skutečně bezkonkurenční. Některé kousky dokonce stojí i méně než deset tisíc korun, ovšem ty jsou určeny hlavně pro menší děti. Na druhou stranu zapuštěné bazény stojí často i několikanásobně více, pokud se člověk nechce vyloženě utrhnout ze řetězu. V takových případech bývají ceny ještě mnohem vyšší. I přesto se více vyplatí první varianta nežli ta druhá. Důvodů je k tomuto hned několik, nicméně stačí říci jen jeden – rozměry. Ano, ty jsou důležité, chce-li majitel používat bazén pouze ke čvachtání nebo k plnohodnotnému koupání. Klasické verze jsou navrženy právě i k tomuto účelu, nadzemní typy nikoliv, alespoň ne ty základní.
Tradiční forma bazénů má ještě jednu podstatnou výhodu, a sice možnost pořídit si nad vodní plochou zastřešení. Pouhopouhá střecha funguje velmi dobře jako magnet na nečistoty poletující ve větru a zároveň dokáže chránit hladinu před nečistotami, co padají kolmo dolů. Střecha s kvalitními stěnami pak může reálně prodloužit koupací sezónu.