Kdy k čištění koberce přizvat profesionály
Čištění koberců ceník je položka, které si všímáme ve chvíli, kdy koberec potřebuje ráznější zásah. Uvědomuje si to každý, kdo má doma k dispozici pouze sáčkový vysavač, anebo sice vodní, ale s běžným sacím výkonem. Vtip je v tom, že s těmito stroji nelze docílit perfektní čistoty vláken tak, jak to bylo téměř v den, kdy jste koberec pokládali na podlahu. Důkladné čištění koberců nastává až v okamžiku, kdy na podlahu vpustíme mechanismus, speciálně uzpůsobený k procesu důkladné eliminace skvrn, zbytků jídel, mastnoty, různých exkrementů a zbytků zašlapaného prachu, s nímž si slabý podtlak běžného vysavače neporadí.
Poradí si čisticí stroj i se zápachem?
Že si lidé najímají na vyčištění koberce profesionály, je jasné zejména v souvislosti se zbytky nečistot hmotného původu, ale co zápach? Poradí si s ním stroj na čištění, anebo je to jen reklamní iluze?
Zápach zanedbaného koberce vzniká nejčastěji ze dvou důvodů. Tím prvním je nedostatečné odsávání výparů z kuchyňské digestoře, kdy do prostoru uniká značné množství rozptýleného tuku. Ten se postupně usazuje na podlaze a na koberci ulpívá mezi vlákna, kde následně žlukne (oxiduje). A zápach žluklého másla jste již možná někdy ucítili, může za to hlavně kyselina máselná, velmi pronikavá a nepříjemně páchnoucí tekutina.
Dalším zdrojem zápachu mohou být i vaše chodidla. Největší výhodou koberce je měkkost a hebkost, proto také rádi po něm našlapujeme naboso nebo v ponožkách, abychom si ji užili naplno. A právě kontakt koberce s vašimi chodidly je něco podobného, jako přímý kontakt trička či mikiny s vaším podpažím. Zatímco tričko krátce poté, co vnímáte, že začalo být nepříjemně cítit potem, odložíte do pračky, s kobercem neuděláte nic, do pračky odložíte maximálně vaše ponožky, ale pot z chodidel usazený na koberci tam zůstává, protože jej běžný vysavač nedokáže zcela odstranit, a po určité době vám koberec začne připomínat nemytá zpocená chodidla. I s tímto odérem si však čisticí stroje poradí.