Strom pro Gianprima – 18. – 20. 10. 2018 Alfianello (Itálie)

 

Sobotní akcí v zámeckém parku naše aktivity v roce 2018 neskončily. Tak, jak jsme se dohodli spolu se zástupci měst Velká Bystřice a italského Alfianella, jsme ještě 20. října „museli“ společně vysadit strom „Aleje pro Gianprima“. Akci se nám podařilo realizovat také díky finanční podpoře Olomouckého kraje, z prostředků dotačního titulu „Podpora rozvoje zahraničních vztahů Olomouckého kraje“.

V Alfianellu, rodném městě G1, jsme prožili nádherné dny plné přátelství a milých setkání. V předvečer výsadby stromu jsme pro místní obyvatele připravili malou ochutnávku toho, co máme na Moravě rádi. Celý večer jsme společně s místními vařili a ochutnávali naše tradiční jídla (škvarky, tlačenku, kulajdu, guláš, kachnu s červeným zelím a šulánky s mákem). Vše doplnili zástupci Velké Bystřice ochutnávkou piva z olomouckých řemeslných pivovarů.

Alfianellští si se zájmem prohlíželi jak výstavu Jindřicha Štreita Jsme ze stejné planety, tak i tu naši, dokumentující projekt ve Velké Bystřici Jsme ze stejné planety2.

Obrázky ukazují jen málo z toho, co jsme v Itálii prožili! Velké díky za přijetí Matteo, Gianprimo a ostatní…

« 2 z 2 »

You may also like

Napsat komentář