Hudební program – 8. června 2019

Pro Vaše uši jsme pro pátý ročník festivalu Jsme ze stejné planety, který se tradičně odehraje v zámeckém parku ve Velké Bystřici u Olomouce, připravili díky Tomáš Krejčiřík a Zaparkuj – oživujeme veřejný prostor pět koncertů. Zde je představení hudebníků (časový harmonogram úplně dole):

12.30 ZasnIvana (SK)
Třiadvacetiletá písničkářka ZasnIvana, vlastním jménem Ivana Čepelová, pochází z Kysuckého Nového Mesta. Její tvorba se dá označit jako melancholický zasněný pop. Momentálně s kapelou nahrává ve studiu nové skladby.
https://www.facebook.com/openmicnacucky/videos/1892310377743130/

13.45 Martin Binder
Kavárenský povaleč a semi-profesionální budižkničemu. Jeho anglicky zpívané písně jsou slátaninou americany, alternative country/folku a intenzivní sebelítosti.
www.martinbinder.org
https://youtu.be/5o-a1DIi93c

15.00 Archívny Chlapec (SK)
Slovenský písničkář Richard Vávra očaroval indie-folkové nadšence pod pseudonymem Archívny Chlapec v roce 2015, kdy mu vyšla debutová deska Zvery. Na jeho akusticko-kytarový minimalismus navázal o dva roky později ambicióznějším a na aranže bohatším albem Tranzit.
https://www.slnkorecords.sk/archivny-chlapec | https://www.facebook.com/ArchivnyChlapec/
https://youtu.be/QALFlPZTaZI | https://youtu.be/FA6sjsKi5ac

17.15 Peter J. Birch (PL)
Polský písničkář otevírá dveře třinácté komnaty indie-folku a servíruje veřejnosti všechna její tajemství. Debutoval v roce 2013 country bluesovým albem When The Sun’s Risin‘ Over The Town, na něj navazují další tři jeho desky, z nichž poslední Inner Anxiety vydal loni. Piotr Jan Brzinski, jak zní zpěvákovo skutečné jméno, se věnuje hudbě od mládí, inspiraci čerpá například od Damiena Rice, Bon Ivera či Jamese Vincenta McMorrowa. Koncertuje nejen v Polsku, na svých evropských turné procestoval například Nizozemí, Velkou Británii, Itálii, Lotyšsko, Litvu či Německo. V Česku už hrál několikrát, často s kapelou Please The Trees, Jamesem Harriesem či Alasdairem Bouchem.
https://peterjbirch.bandcamp.com | https://www.facebook.com/peterjbirch
https://youtu.be/_9wb1Lh7VH4 | https://youtu.be/aAVQy8r1m1o

18.30 The Shookies
Momentálně v Brně usídlená kapela vznikla v roce 2010 v jedné vysokomýtské kavárně. Inspirovala je především písničkářská tradice zahraničního folk-rocku a acoustic-rocku a z buskování v parku se postupně vypracovali na klubovou a festivalovou scénu. V roce 2014 pokřtili debutovou desku Great Test Hits, letos vydali druhé album Sooner or Later. Ovlivněni jsou Dylanem, Beatles, Velvet Underground, ale také Mumford and Sons, The Frames či Jackem Johnsonem. Na JZSP zahrají v polounplugged sestavě.
http://bandzone.cz/theshookies
https://youtu.be/l9gen7hbE2k

You may also like

Napsat komentář