Hlaste se do workshopů!

Letos do parku přivádíme zajímavé designéry. Procházkou kolem celého parku můžete obdivovat jejich práci, ale ještě lepší bude, když si některé věci sami vyzkoušíte.

Připravili jsme pro Vás 7 zajímavých workshopů. POZOR!!! Workshopy budou probíhat na jednotlivých stanovištích souběžně, od 13 hodin do 16 hodin. Kapacity jsou omezené, váš zájem o konkrétní workshop sdělte, prosím, zprávou na @JZSP2 nebo mailem: jsmezestejneplanety@gmail.com .

Bohužel, není v našich silách zajistit v takovém množství workshopů závazně vaši účast a tak bude platit známé pravidlo: kdo dřív přijde, ten má přednost. Proto se, co nejdříve po příchodu na akci, zastavte provést potvrzení registrace u vybraného designera, současně si domluvte čas i platbu workshopu.

Číslování designérů vám pomůže na plánku areálu najít ten správný workshop.

Tady jsou designéři s workshopy:

 

 1. PAPIDU

www.papidu.cz

Pod touto značkou se presentuje Gábina Pilařová z Ostravy. Zpracovává odřezový a zbytkový papír, kombinuje ho s novými materiály tak, aby bylo dohromady vše beze zbytku a prakticky využito.

Na workshopu si vyrobíte šperk. Listy starých magazínů, odřezky a zbytky různých papírů proměníte ve šperk podle vlastní fantazie. V ceně je veškerý materiál na jeden náhrdelník. Potřebné nástroje jsou k zapůjčení.

Cena 150 Kč.

 1. HANDLE WITH CARE

www.handlewithcare.cz

Sympatická, česko – finská dvojice (Jan Laštovička a Saila Hastrup) přijede do parku se svým porcelánem.

Na workshopu si vytvoříte vlastní obrázek (obtisk) na porcelánový pohárek pro zmrzlinu nebo espresso. Ten bude následně vypálen při teplotě 820 °C, aby se barvy nesmyly ani v myčce a Vy se z něj mohli těšit co nejdéle.

Workshop je určený pro dospělé i děti.

Cena 150 Kč za jeden šálek.

 1. PIŠLIK

www.pislik.cz

Vůně dřeva, šikovnost a silný příběh. To všechno bude k vidění a cítění.

Workshop je určen především pro děti dvou věkových kategorií:

první kategorie 7 – 10 let: vyříznutí obrysu autíčka lupénkovou pilkou, práce s ruční vrtačkou, zabrušování. Délka výroby jedné hračky cca 40 min.

druhá kategorie 10 a více let: výroba autíčka podle vlastního návrhu, osazeno kolečky, pišlikem, plnohodnotné dřevěné autíčko, řezání japonskou pilkou, vrtání, dlabání, broušení.

Cena 50 Kč za jedinečného pišlika.

Ceny ostatních výrobků dle individuální domluvy na místě.

 1. MARS

&marspraha

Pod odborným vedením recyklačního transformera Jiřího Braunera z Moderního Atelieru Recyklovaného Skla – MARS odříznete ze sklenice od vína případně jakéhokoliv dalšího alkoholického nebo nealkoholického nápoje válcového tvaru svoji vlastní skleničku. A nebojte se, zásobu lahví připravíme.

Cena 150 Kč za 2 jedinečné skleničky.

 1. KRASOHLEDY

www.krasohledy.cz

Barevná sklíčka, neopakovatelné obrazce, představy, fantazie – pro mnohé z nás také vzpomínka na dětství.

Vlastnoručně vyrobený krasohled – to je dárek dárků. Manželé Titzovi z Havlíčkobrodska přijali naše pozvání a připraví workshop ze kterého nemůžete odejít jinak než s úsměvem na tváři.

Cena 100 Kč za jeden krasohled.
6. ZAŠÍVÁRNA

www.zasivarna.eu

Dvě holky – Hanka a Šárka, které baví, když jim pod rukama vznikají věci, které si mohou osahat. Zašijte se s nimi! Workshop je vhodný pro dospělé i děti od 8 let. Určený je spíše pro začátečníky, ale na své si přijdou i zkušenější vyšívači. Nejprve si ukážete a nacvičíte různé vyšívací techniky. Poté si každý budete moci vybrat z jednoduchých vzorů a ten si vyšít technikou, která se vám bude nejvíce líbit – a to na vlastní textil nebo na zakoupený na místě (povlaky na polštáře a plsť na nášivky). Veškerý, potřebný vyšívací materiál – vyšívací bubínky a nůžky budou na místě k zapůjčení či zakoupení.

Cena 160 Kč.

 1. P.ODBĚL

fb: P.odběl

Svěží přírůstek do floristické rodiny z přerovska a jejich kamarádky ze všech koutů Moravy. Ukáží vám, že krásná kytice se dá uvázat skoro ze všeho. Věnečky, kytičky do vlasů, květinové náramky, hřebínky nebo kytka pro milou? To všechno s vámi uváží, uvidíte!

Cena dobrovolná ve prospěch organizátorů akce.

 

a zde stručné představení ostatních designérů, kteří si pro vás chystají zajímavé presentace:

 1. GARSONKY

www.ptacigarsonky.cz

Dovedete si představit zahrady a parky bez ptactva?

Garsonky v parku vystaví krmítka, autorské budky, ale přivezou i skládačky v různobarevném provedení.
Žádné složitosti – jejich budky složíte dřív, než řeknete brhlík, čížek a strakapoud.

 1. ADÉLA LAKOMÁ

www. lakomaadela.webnode.cz

Adéla je absolventkou atelieru Design skla ve Zlíně. Zabývá se jak designem, tak i volnou tvorbou, jako je instalace či performance. Sklo chápe jako individuální materiál, který přizpůsobuje svým potřebám. Pro její tvorbu je typické kombinování skla s jinými materiály, hledání kontrastů a nových možností. Často pracuje s tématem rodinné tradice zemědělství v kontrastu s cestou, kterou si vybrala – uměním. Mezi těmito odlišnými světy hledá propojení. Tak uvidíme, co si připravila pro CIAO…

 1. ROMAN ŠAFÁŘ

www.owlboards.com

O Romanovi se nemá číst, s ním se člověk musí potkat. Vytrhávám úryvek z jeho textu: „Owl není jen o výrobě desek, oblečení a podpoře skateboardingu a longboardingu. Jeho prostřednictvím se snažím inspirovat hlavně mladé lidi, aby podporovali lokální produkty a vytvářeli klidně drobné projekty, kterými budou dělat radost nejen sobě, ale hlavně svému okolí. Má to obrovský smysl.“

A kdo by to nemohl vydržet, tak výstava jeho boardů je od 11. května v Kafe jak lusk.

 1. MIMOKOLEKTIV

www.mimokolektiv.cz

Olomoucký mimokolektiv a jeho PAST(V)A s workshopem – neworkshopem přinesou do parku plno energie. Mladé tvůrčí trio připravuje instalaci inspirovanou italskou kuchyní.

Jejich vzkaz pro vás: „Připravte se na odpočinek a siestu ve Velké Bystřici. Hlavně vše v klidu, a s plným talířem špaget. Těšíme se na Vás, že si u toho pokecáme nejen o italském designu.“

 1. MU:RA

www.fler.cz/mu-ra

Stanislava Procházková je knihomolka z Vysočiny, která po nocích nespí, ale šije knihy. Vyrábí bloky, skicáky a diáře z papíru, kůže a březové kůry.

 1. TOTUMO

www.totumo.webnode.cz

Za značkou Totumo se skrývá Maria Cristina Roa. Šperky z přírodního materiálu z její rodné Kolumbie. Barevné jako ona. Snad přiveze do parku i svou sestru, která šperky vyrábí. Má oproti jiným designérům velkou výhodu – vysadila v parku v roce 2015 svůj strom, najdete ji blízko něj. To neminete…

 1. JANA+ROSA+ROSINA

www. gresakovajana.cz

www.rosamitnik.cz

www. sashe.sk/recyveci

Tyhle tři dámy pro nás šily v roce 2015 piknikové deky. Vrací se s nimi do parku a nejen s nimi. Každá z nich se má čím pochlubit! Těšte se na samé krásné věci.

 1. CALTHA

www.caltha.cz

Tohle píše o sobě na webu: „Vytvářet produkty, které jsou v životě užitečné, potřebné a navíc dělají ostatním lidem radost, mi dává v životě smysl. Jsem kreativní a houževnatý člověk a na výrobě přírodní kosmetiky mě nejvíce baví objevovat nové ingredience, vymýšlet nové tvary a designy mýdel a tvořit nové a nové produkty. Každé přírodní mýdlo, i když je připraveno podle stejné již prověřené receptury, je vždy originál – jak tvarem, tak barevným ztvárněním.“

 1. MEOPTA – OPTIKA

www.meopta.com/cz/

I dalekohled je design. A taky vám v parku ukážeme, že není dalekohled jako dalekohled. Když to všechno klapne, tak se jedním z dalekohledů se podíváte až do Itálie! Nevěříte? Tak to se budete muset sami přesvědčit. A když se vynadíváte, můžete si zkusit pokreslit sklíčka, která na vás čekají na stanovišti ZŠ Velká Bystřice.

You may also like

Napsat komentář